حرف تا عمل

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

بدون شک یکی از معضلات امروز جامعه، حرف‌هایی است که هیچگاه تبدیل به عمل نمی‌شود. تقریبا همه موافقند امروزه ما در جامعه ای زندگی می‌کنیم که دریایی از اطلاعات درست و غلط را در اختیار دارد و نه تنها این دریا عمقی به اندازه بندانگشت دارد، حتی به همان بند انگشت نیز عمل نمی‌کنیم. حرف تا عمل نیز با هدف کمک به جامعه در جهت حرکت به سمت عمل به آنچه که می‌داند به جای صحبت کردن در مورد آنها حرکت خود را آغاز کرد.

بله، این هدف بسیار بزرگ است! و برای رسیدن به اهداف بزرگ باید از قدم‌های کوچک آغاز کرد. به همین دلیل حرف تا عمل تصمیم گرفته است تا اولین قدم کوچک خود را برای رسیدن به آن هدف بزرگ اینگونه بردارد: بالا بردن سطح آگاهی عموم افراد جامعه در زمینه مشاوره و روانشناسی و در کنار آن، کمک به متخصصان سلامت روان (یعنی مشاوران، روانشناسان و روان‌درمانگران) در جهت حرکت به سمت آموزشی عملیاتی و کاربردی‌تر در این زمینه. اولین اقدام حرف تا عمل در این زمینه انتشار تحلیل سریال تحت درمان (کیس زوج درمانی) است که تحلیل آن تحت نظارت دکتر یاسر مدنی (هیئت علمی دانشگاه تهران) صورت گرفته است.

اما حرف تا عمل متعلق به کیست؟

شاید لازم باشد که کمی به معرفی خودم بپردازم. اینجانب سید مرتضی عقدایی با به پایان رساندن دوران متوسطه، با توجه به دغدغه‌هایی که درزمینهٔ یاری‌رسانی به افراد داشتم، پس از قبولی در کنکور سراسری در رشته روانشناسی بالینی در دانشگاه علامه طباطبایی به تحصیل مشغول شدم. با ورود به دانشگاه و آشنا شدن با دیدگاه‌های گوناگون، به فلسفه و دیدگاه‌های فلسفی علاقه‌مند شده و از دیدگاه اختلال محور حاکم بر رشته روانشناسی بالینی فاصله گرفتم. در این دوران از محضر استادی همچون دکتر شهلا پزشک، دکتر ژانت هاشمی، دکتر احمد برجعلی و دیگران بهره‌مند شدم. اما مهم‌ترین اتفاق این مقطع تحصیلی آشنایی با رشته مشاوره و رویکرد وجودی به‌موجب حضور در کلاس‌ روانشناسی مشاوره دکتر سید محمد کلانتر بود. همچنین آشنایی چندساله و همکاری با دکتر محمدکاظم‌زاده و آگاهی بیش‌ازپیش در حوزه زوج/خانواده‌درمانی باعث شد تا برای ادامه تحصیل در کنکور کارشناسی ارشد مشاوره شرکت کرده و پس از قبولی، در رشته مشاوره خانواده دانشگاه شهید بهشتی به تحصیل ادامه بدهم. در مقطع کارشناسی ارشد نیز از اساتیدی همچون دکتر یاسر مدنی، دکتر عباس جواهری، دکتر مونا چراغی، دکتر هاجر فلاح‌زاده، دکتر ابراهیم علیزاده و دکتر تقی پورابراهیم بهره‌مند شدم.

ورود به سایت
ساخت حساب کاربری