تحلیل سریال تحت درمان (Intreatment)

 

اگرچه در بسیاری از سریال ها و فیلم های سینمایی اشاره هایی به جلسات مشاوره و مشاوره گروهی می شود، اما سریال تحت درمان (Intreatment) تنها سریالی است که با موضوع جلسات درمان و زندگی یک درمانگر ساخته شده است. همین مسئله باعث شده است که این سریال هم از طرف عموم مخاطبان و هم به لحاظ کاربردی آموزشی از طرف متخصصان مورد استقبال خوبی قرار بگیرد.

حرف تا عمل نیز در راستای هدف خود و کمک به ارتقاء سطح کیفی جلسات مشاوره و رواندرمانی سعی کرده است تا با ارائه تحلیلی روانشناختی از جلسات زوج درمانی این سریال (جیک و امی) قدمی رو به جلو بردارد. در این تحلیل که توسط سید مرتضی عقدایی و با نظارت دکتر یاسر مدنی (هیئت علمی دانشگاه تهران) انجام گرفته است، به نکات فرایندی، مهارت های پایه و پیشرفته و مهارت های زوج درمانی اشاره شده است. از زمان شروع تحلیل و اقدامات فنی این محصول تا زمان انتشار آن قریب به یک سال گذشته است. در این مدت بر اساس این محصول کارگاهی ۳ روزه با موضوع آموزش مهارت‌های پایه در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد که بازخوردهای مفید شرکت کنندگان به بهبود کیفیت محصول کمک شایانی کرد.

برای مشاهده آنلاین قسمت های مختلف این سریال می توانید به وبسایت آپارات مراجعه نموده یا از این لینک برای دانلود آنها اقدام نمایید. نکته پایانی آنکه سریال تحت درمان بدون هیچ چشم داشت مالی در اختیار جامعه روانشناسان و مشاوران قرار گرفته است. از آنجایی که این کار مانند هیچ کار دیگری خالی از نقص نیست، امید می‌رود که علاوه بر بازخوردها، حمایت‌های شما عزیزان نیز به ادامه این مسیر و بهبود کیفیت کارهای بعدی کمک کند.

About حرف تا عمل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *